ÖVRIGT / Speglar / Spegel 13581591
*
nr 1358 1591
Spegel
Fröseke, Ek, 96x45 cm
Utrop:
600 kr
Såld:
450 kr
Sista tid för bud online:
måndag 2 november 2020
kl 20:12:08
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
30/10 16:30:45
1
300 kr
1/11 17:39:22
1
Vinnande bud
2/11 10:31:23
2
150 kr
2/11 10:31:23
1
200 kr (Budbetjänt)
2/11 10:31:55
2
350 kr
2/11 10:31:55
1
400 kr (Budbetjänt)
2/11 10:32:08
2
450 kr
2/11 10:32:08
1
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: fröseke spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:51
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:05
-
5066 Spegel
71x38cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:19
-
5067 Spegel
Gustaviansk stil, 51x61cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:45
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:27
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1358 1591
Spegel
Fröseke, Ek, 96x45 cm
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 450 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 2 november 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
30/10 16:30:45 | 1 | 300 kr |
1/11 17:39:22 | 1 | Vinnande bud |
2/11 10:31:23 | 2 | 150 kr |
2/11 10:31:23 | 1 | 200 kr (Budbetjänt) |
2/11 10:31:55 | 2 | 350 kr |
2/11 10:31:55 | 1 | 400 kr (Budbetjänt) |
2/11 10:32:08 | 2 | 450 kr |
2/11 10:32:08 | 1 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: fröseke spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:51 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:05 -
5066 Spegel
71x38cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:19
-
5067 Spegel
Gustaviansk stil, 51x61cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:45 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:58 -
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:27